Borůvkové hody 16.-17.8.2014

15.08.2014 07:23
Kynuté borůvkové knedlíky na mnoho různých způsobů, to bude i letos hlavní tahák v pořadí již třináctých borůvkových hodů v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem. Borůvkové speciality nabídne celkem 15 místních restaurací.

Jedna ze dvou "kulinářských" akcí roku. Většina místních restaurací zve při borůvkovém víkendu na nejrůznější speciality, mezi nimiž však jednoznačně dominují borůvkové knedlíky na mnoho způsobů. V minulých letech se v nabídce objevilo i borůvkové pivo, nebo borůvkové koktejly. Základní surovina, brusnice borůvka, pochází obvykle z místních lesů, a aby byli uspokojeni všichni zájemci, spotřebuje se několik tisíc litrů modrých bobulí.

Aby byl pohyb pěších návštěvníků mezi jednotlivými restauracemi co nejplynulejší i nejbezpečnější, bude v sobotu i v neděli jezdit speciální bezplatná borůvková autobusová linka. Vyjíždět bude vždy v celou hodinu od obecního parku, první jízda v 10 hodin, poslední v 17 hodin.

Navíc bude v sobotu 16. srpna v obecním parku probíhat jarmark řemesel a od 16.30 hodin je pak na stejném místě pro děti připravena Borůvková olympiáda se soutěžemi.

Speciální program si připravil areál Myšák. Občerstvení nabídne kromě knedlíků např. i koláče, bude otevřena půjčovna horských koloběžek a v provozu bude dvousedačková lanovka, z jejíž horní stanice je možno sjíždět po nejdelší sjezdovce v Karlově (1 100 metrů) na horských kolech, nebo právě na horských koloběžkách, zpět do údolí. Pro nejmenší návštěvníky bude připraven skákací hrad a soutěže s myškou, maskotem areálu. Odrostlejší si můžou zastřílet ze vzduchovky. V nabídce budou i místní výrobky: čepice a šály 2M a chutný horský med.

Speciální program si pro své hosty připravila i restaurace penzionu Roháč, kde bude v sobotu od 16 hodin až do večera živě k tanci i poslechu hrát kapela Man-go.